Metsandus

.

Meie visiooniks on olla jätkusuutlik metsamajandaja Eesti ühel suurimal erametsavaldusel.


AS Vestman Mets haldab ligi 830 maaüksust kokku ca 22 000 hektaril. Kinnistud asuvad hajali ning on jagatud kolmeks piirkonnaks. Enamus meie valdustest paikneb Edela-Eestis (Viljandi-, Pärnu-, Rapla-, Järva- ja Valgamaal) ning kasvavad suhteliselt viljakal pinnasel – 70% on I ja II boniteediga metsad.

Teeme koostööd TÜ Eesti Puidumüügikeskusega , et oma puitu ühiselt ja kasumlikult turustada ning riigi puidupoliitikas kaasa rääkida. Kogu meie raiemahu töötavad üles pikaajalised koostööpartnerid. Metsa istutamisel, kasvatamisel ja metsatööde korraldamisel kasutame väiksemate ettevõtete ja FIE-de teenuseid.

Meie kolm metsaülemat hoiavad silma peal maaparandustöödel, teede-ehitusel, elektriliini-koridoride hooldusel ja jahipidamisel. Tegemisi metsaresursi arvestuse, metsateatiste, veoselehtede ja materjali laoarvestusel tagavad kaasaegsed elektroonilised lahendused. Kasvava metsa müügil kasutame veebipõhise oksjonikeskkonna Maaturg teenust.

Metsanduse valdkonna tegevustest on välja kasvanud ja toimub paralleelselt maavarade haldamine – meie portfellis on kinnistuid, millel leidub müügiks ressursse lubjakivist, ehitusliivast, dolomiidist ja -kruusast kuni savini.