Biokütused

_MG_3058.

OÜ Warmeston on ehitanud 2013. aastal  Võrumaale Sõmerpalu valda Järveresse puidugraanulite tootmise tehase tootmisvõimsusega 110 000 tonni pelleteid aastas. 40% toodangust realiseeritakse väikepakendis.

2015 aasta sügisel alustas tööd Warmeston OÜ teine tootmisüksus, mis asub Raplamaal Purilas. Esialgne tehase võimsus on 60 000 tonni pelleteid aastas. Peamiseks toormeks on madalakvaliteediline ümarpuit. Enamus toodangust eksporditakse Taani ja Inglismaale. Tehas on planeeritud tootma tööstuslikku pelletit kuid vajadusel toodetakse ka premium pelletit.

Järveres asuvas tootmisüksuses on pelletite pakkimisliin ning Purilas on pelletite hoiustamiseks tingimused, vastavalt sellele kasutatakse Purila ladu varustamaks Rapla- ja Harjumaa kliente Purilast vajaliku koguse preemium pelletitega. Olemas on võimalus kliente teenindada ka puhurautoga.

Võrreldes teiste graanulitehastega on Ettevõtte peamiseks eelisteks aurukuivatite kasutamine, mis võimaldab toota väga kõrge kvaliteediga pelletit.

Tehaste seadmete tarnijaks on valitud Hekotek AS, kes on valmistanud seadmed kõigile suurematele graanulitehastele Eestis.  Tehaste käivitamisega on loodud  21 töökohta  Sõmrpalu valda ja 18 töökohta Rapla valda.

Euroopa Liit on taastuvenergia direktiiviga seadnud eesmärgiks katta 20% liidu energiavajadusest taastuvate energiaallikate baasil aastal 2020. Selle direktiivi elluviimine on viimasel kümnendil tugevalt toetanud taastuvate energiaallikate, sealhulgas puidugraanulite kui biomassi energia, laialdasemat kasutuselevõttu.

OÜ Warmeston osanikud on AS Vestman Bioenergy ning OÜ Purutuli. Viimasele kuulub ka Pärnumaal Saugas töötav pelletitehas ning koostöös OÜ-ga Greensol Lääne-Virumaal Sõmerul pelletitehas OÜ Ardor.